Nasze Wina

 

Nasze Wina

 

"Wino powinno być bogate, eleganckie i unikalne."

Donato Lanati

BADAGONI-EUROPA zajmuje się dostawami win do Unii Europejskiej. Dystrybucją na terenie Polski zajmuje się firma "YNOWINO" w Żorach

BADAGONI ZEMO - wino czerwone wytrawne

Zemo Red tworzą tradycyjne szczepy pochodzące z winnic BADAGONI z rejonu Gurjaani.

Sposób zbioru: zbierane i selekcjonowane ręcznie w okresie największej dojrzałości gron przed południem.

 

Sposób produkcji: wino produkowane w kadziach ze stali nierdzewnej poddawane procesowi fermentacji w chłodnej i kontrolowanej temperaturze, dojrzewanie w beczkach z dębu francuskiego przez minimum 12 miesięcy.

 

Barwa: dojrzałej wiśni.

 

Aromat i smak: zharmonizowany zapach i smak dojrzałych wiśni.

 

Temperatura podawania : 16-18 °C

 

Wino stołowe podkreśla smak potraw szczególnie mięsnych i mącznych

CENA : 26,00,- PLN/butelka

BADAGONI SAPERAVI - wino czerwone wytrawne

Winogrona pochodzą winnic BADAGONI z rejonów Akhmeta i Gurjaani.

 

Sposób zbioru: zbierane i selekcjonowane ręcznie w okresie największej dojrzałości gron przed południem.

 

Sposób produkcji: wino produkowane w kadziach ze stali nierdzewnej, dojrzewanie w beczkach z dębu francuskiego przez minimum 12 miesięcy.

 

Barwa: dojrzałej wiśni.

 

Aromat i smak: pełen wiśni i owoców leśnych zapach, w ustach smak jeżyn, czarnego bzu z wyraźnym posmakiem drewna i delikatnymi garbnikami.

 

Temperatura podawania : 16-18 °C

 

Wino pełne, ale stonowane, podkreśla tylko smak potraw nie dominuje. Wyśmienite z tłustymi mięsnymi potrawami, ale ciekawe z serami, podane jako aperitif wywołuje wyraźne uczucie głodu, oczekiwania na znakomite, zdecydowane w smaku potrawy.

CENA : 39,00,- PLN/butelka

BADAGONI MUKUZANI - czerwone wytrawne wino

Winogrona pochodzą wyłącznie z winnic BADAGONI rosnących w mikroregionie Mukuzani. Wymagająca gleba i brak wody dają małe, silnie skoncentrowane grona.

 

Sposób zbioru: zbierane i selekcjonowane ręcznie w samym końcu pełnej dojrzałości.

 

Sposób produkcji: wino produkowane w kadziach ze stali nierdzewnej poddawane procesowi fermentacji w chłodnej i kontrolowanej temperaturze, dojrzewanie w beczkach z dębu francuskiego przez minimum 24 miesiące.

 

Barwa: ciemny rubin z fioletowymi refleksami.

 

Aromat i smak: doskonale zbudowane wino bogate w delikatnie rozpuszczone taniny, bukiet zapachu i smaku wypełniony do czerwoności owocami wiśni i jeżyn, dyskretna nuta wanilii z czekoladowym śladem, zaskakująco delikatne, bezgrzesznie uniwersalne.

 

Temperatura podawania : 16-18 °C

 

Może być podawane do każdego eleganckiego obiadu lub kolacji, do wszelkiego rodzaju mięs od wieprzowiny po drób oraz dziczyzny, doskonale pasuje do wszelkich mącznych potraw, potraw kuchni śródziemnomorskiej, chińskiej i meksykańskiej, przyprawy od gardamonu, przez oregano po szafran i dla każdego Wirtuoza kuchni

CENA : 56,00,- PLN/butelka

BADAGONI TSINANDALI - białe wytrawne wino.

 

Tsinandali stworzone jest z tradycyjnych gruzińskich szczepów Rkatsiteli i Mtsvaewinogrona Rkatsiteli pochodzą z winnic BADAGONI obejmujących płodne gleby mikroklimatu Tsinandali, winogrono Mtsvane także wyhodowane w winnicach BADAGONI usytuowanych na zboczach Gombori

 

Sposób zbioru: winogrona zbierane i selekcjonowane ręcznie, gdy są w pełni dojrzałe.

 

Sposób produkcji: wino produkowane w kadziach ze stali nierdzewnej poddawane procesowi fermentacji w chłodnej i kontrolowanej temperaturze, dojrzewanie w beczkach z dębu francuskiego przez minimum 12 miesięcy.

 

Barwa: w kolorze słonecznej słomy. Wytworny, pełny, mocy, owocowy, wyszukany bukiet i łagodny bardzo delikatny smak, końcówka z nutami korzennymi.

 

Temperatura podawania : 10-12°C

 

Wyśmienicie do grilowanych ryb i drobiu, sushi, kawioru, serów i sałat oraz świeżych owoców.

CENA : 35,00,- PLN/butelka

BADAGONI KAKHETIAN NOBLE - autorskie białe, wytrawne wino

 

Winogrona pochodzą wyłącznie z winnicy BADAGONI położonej naprzeciwko słynnej Katedry Alaverdi, celu pielgrzymek tysięcy prawosławnych. Winogrona tu zbierane charakteryzują się tym, co najlepsze w tutejszym klimacie i gatunku winorośli.

 

Barwa: złota.

 

Charakterystyka: Świetne wino autorskie dr. Donato Lanati. Szalenie bogaty aromat: brzoskwinie, jabłka, gruszka, morela. Znakomita równowaga wina i struktura adamaszku. Z każdym łykiem poznajemy je na nowo i chcemy je poznawać. Delikatne pełne, zaokrąglone z cudownym zakończeniem przywodzącym na myśl miękkość świeżych owoców z nutą goździków. Wino dla filozofów, doskonałe przy twórczej pracy, rozjaśnia, rozświetla umysł i daje cudowne odprężenie.

 

Sposób zbioru: zbierane i selekcjonowane ręcznie tylko o świcie, w pierwszych promieniach wschodzącego słońca.

 

Sposób produkcji: wino produkowane w kadziach ze stali nierdzewnej, dojrzewanie w beczkach z dębu francuskiego przez minimum 24 miesiące.

 

Temeratura podawania : 12°C

 

Wino dla każdego, można je pić do lekkich potraw, jako aperitif, do świeżych deserów, ale najlepsze jest solo, kiedy całą uwagę skupiamy na jego smaku i aromacie, nie potrzebuje przystawek, dań głównych, gdzie trochę zatraca swój wyjątkowy charakter, samo w sobie stanowi największą wartość i daje najwięcej radości, można go pić w towarzystwie przyjaciół, ale także samotnie, wypełni każde wnętrze, a nas wprowadzi we wspaniały nastrój.

CENA : 76,00,- PLN/butelka

BADAGONI